Facebook Youtube
Sportowe Świry nowym liderem, przerwana passa 16 zwycięstw mistrza

Sportowe Świry nowym liderem, przerwana passa 16 zwycięstw mistrza

Glasmark w pierwszym meczu podejmował Sportowe Świry, które zajmowały trzecią lokatę ze stratą trzech punktów do dotychczasowego lidera. Lepiej spotkanie rozpoczęła ekipa Sportowych Świrów, która otworzyła wynik i niemal do końca go kontrolowała. Mistrz starał się odrabiać straty, jednak ostatecznie uległ 5-8 i zakończył serię 16 wygranych z rzędu. Cztery bramki dla Glasmarku zdobył w tym meczu Hubert Wilk.

Iwonicz zmierzył się w pierwszym meczu z zespołem Falafel Kebab, który w minionej serii gier dwukrotnie przegrywał. Po dobrym i zaciętym spotkaniu wicelider zwyciężył 4-3, ale musiał włożyć w ten pojedynek sporo wysiłku.

Ciekawie zapowiadał się mecz KS Jan-Kesi – INSTAL-STYR. Zespół Wojciecha Prętnika zamykał po sześciu spotkaniach górną połowę tabeli, jednak przewaga punktowa nie była za duża, więc każda strata punktów mogła spowodować spadek w ligowej klasyfikacji. INSTAL-STYR, który czuł na plecach oddech rywali z miejsc siódmego i ósmego także musi gromadzić punkty. Tym razem ekipa z gminy Chorkówka wygrała 9-2 i umocniła się na czwartej pozycji.

Siódma i ósma ekipa Ligi Open zagrała ze sobą i przed meczem wiadomo było, że będzie to zarówno dla jednych, jak i drugich niezwykle ważne spotkanie. Granit FC po trzech seriach gier miał na swoim koncie trzy punkty, a Pasja Krosno tylko jedno oczko. Ekipa ze Strzyżowa wygrała 10-7, a pięć bramek dla zwycięzców zdobył Paweł Ruszała.

Jan-Kesi zmierzyli się z Iwoniczem i obydwie ekipy przystąpiły do tego meczu odnosząc zwycięstwa w pierwszych piątkowych bataliach. Dodatkowo Iwonicz mógł na chwilę odskoczyć drużynom Glasmarku i Sportowych Świrów, które swoje ostatnie mecze rozgrywały na koniec dnia. Mimo ambitnej postawy zespołu Wojciecha Prętnika to Iwonicz sięgnął po trzy oczka wygrywając 6-3.

Falafel Kebab zagrał drugi piątkowy pojedynek z zespołem INSTAL-STYR. Był to mecz dwóch zespołów, które schodziły z boiska pokonane w swoich pierwszych spotkaniach - Falafel po nieznacznej porażce z Iwoniczem, a INSTAL-STYR po przegranej z Jan-Kesami. Obie ekipy dzieliły dwa punkty, które decydowały o piątej pozycji ekipy Sebastiana Meiera i szóstej lokacie zespołu Mateusza Dołęgowskiego. Drużyna Falafela wygrała 7-3 i utrzymała piątą pozycję w Lidze Open.

Na koniec czwartej serii gier Pasja Krosno podejmowała Sportowe Świry, a Glasmark zagrał z zespołem Granit FC. W pierwszych spotkaniach po zwycięstwa sięgały zespoły Sportowych Świrów i Granit FC, a drużyny Pasji Krosno i Glasmarku schodziły z boiska pokonane.

Mistrz pokonał ekipę Granit FC 13-7, a dziewięć goli autorstwa Bartosza Miklaszewskiego dały mu spory awans w klasyfikacji strzelców. Cztery bramki dla pokonanych zdobył Paweł Ruszała.

Sportowe Świry także nie zamierzały ustępować pola. Dzięki pokonaniu Pasji Krosno 8-4 udało się dołączyć do grona zespołów przodujących w Lidze Open z dorobkiem 21 punktów.

Na pozycji lidera po ośmiu kolejkach znajdują się Sportowe Świry, które według regulaminu rozgrywek są wyżej w tabeli lepszą liczbą zdobytych bramek w spotkaniach między zainteresowanymi (punkt 6, podpunkt c), a zdobyli łącznie 13 bramek w bataliach z Iwoniczem i Glasmarkiem.
Iwonicz i Glasmark mają po 9 goli zdobytych, więc o drugim miejscu przesądza podpunkt d (punktu 6 Regulaminu rozgrywek), czyli korzystniejsza różnica bramek we wszystkich meczach: Glasmark ma 31 bramek na plusie, a Iwonicz 12).


Tym samym niezwykle ciekawie zapowiadają się kolejne spotkania, w których trzy czołowe zespoły nie tylko będą liczyły punkty, ale także bramki zarówno zdobyte, jak i te stracone w kolejnych meczach Ligi Open.

W 32 ligowych pojedynkach zaliczono 320 bramek, co dało nam średnią równo 10 goli na jeden mecz.


W klasyfikacji strzelców prowadzi Krystian Kalemba (Sportowe Świry) zdobywca 18 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Bartosz Miklaszewski – 9 trafień.

Wyniki Ligi Open można prześledzić tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Glasmark - Granit FC 12-1

Najwięcej goli w jednym meczu: Granit FC – Falafel Kebab 11-9, Glasmark – Granit FC 13-7 (20 goli)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Open można odnaleźć tutaj.

W klasyfikacji strzelców wszech czasów prowadzi Krystian Frączek - zdobywca 172 bramek, a pełna klasyfikacja strzelców jest dostępna tutaj.

Piąta seria gier Ligi Open (kolejki IX i X) odbędzie się w sobotę 6 stycznia od godziny 18:30.





Sportowe Świry nowym liderem, przerwana passa 16 zwycięstw mistrza
© Copyright 2024
Realizacja: Interkros