Facebook Youtube
Ścisk w czołówce tabeli - cztery zespoły z dziewięcioma punktami

Ścisk w czołówce tabeli - cztery zespoły z dziewięcioma punktami

Po czterech kolejkach zmagań amatorów cztery zespoły z identycznym dorobkiem (9 punktów) uplasowały się na czele ligowej klasyfikacji.

Zespoły Mad Dogs i Guzikówka Stara Gwardia mają komplet punktów i jedno spotkanie rozegrane mniej, a Vivaldi Meble i Salon Łazienek BLU mają dorobek trzech zwycięstw i jednej porażki.

Już w drugiej serii gier doszło do spotkania na szczycie tabeli Ligi Amatorskej. Lider i obrońca tytułu – Salon Łazienek BLU podejmował Vivaldi Meble. "Meblowi", którzy zawsze mobilizują się na krosballowy klasyk, tym razem okazali się lepsi od zespołu Michała Borowskiego, wygrywając po dobrym spotkaniu 7-4.

Guzikówka Stara Gwardia, która rozpoczęła piątkowe zmagania od rywalizacji z ekipą Hydroterm, nie dała się zaskoczyć nowicjuszowi. Do trzech goli Tomasza Kolasińskiego, jedno trafienie dołożył Michał Machowski. Dla pokonanych do siatki trafiali Kamil Kijowski i Jakub Zajdel.

Już w pierwszym pojedynku zawodnicy ekipy Oldboy Rymanów mieli okazję uciec z siódmej lokaty, a ich przeciwnikiem był szósty po dwóch kolejkach Krosdach. Zwycięstwo 8-4 pozwoliło Oldbojom awansować, a w drugim meczu wygrana z ekipą Freedom wywindowała ekipę znad rzeki Tabor na piąte miejsce. Sześć trafień w spotkaniu czwartej kolejki zaliczył Przemysław Kamiński.

Zespół Salonu Łazienek BLU po pierwszej porażce musiał poszukać punktów z ekipą Hydroterm. Tym razem Łukasz Śliwiński i Jakub Kozner poprowadzili swoją drużynę do wygranej, zdobywając po trzy bramki. Jak się później okazało, było to niezwykle cenne zwycięstwo, które pozwoliło trzymać dystans do najgroźniejszych rywali w walce o mistrzowski tytuł.

"Meblowi" w piątkowy wieczór mieli niezwykle wymagających rywali. Wygrana z Salonem Łazienek BLU nastawiła pozytywnie ekipę Kamila Walaszczyka. Kolejny przeciwnik – drużyna Mad Dogs zamierzała pokrzyżować szyki ekipie Vivaldi Meble i zgłosić swój akces do ligowej czołówki. Zespół Piotra Górskiego wygrał 3-2 i podtrzymał serię zwycięstw w sezonie 2023/24.

Guzikówka Stara Gwardia w swoim drugim meczu podejmowała zespół Freedom i pewnie sięgnęła po trzy punkty. Tym razem wyróżnił się Krzysztof Dragan, który zdobył dla ekipy z dzielnicy Krosna cztery bramki.

W trzeciej serii piątkowych pojedynków Oldboje z Rymanowa podejmowali drużynę Freedom, a Krosdach mierzył się z zespołem Guzikówki. Ekipa Freedom mimo ambitnej postawy uległa drużynie z Rymanowa. Nieźle zaprezentowali się w tym meczu wśród przegranych Grzegorz Raus i Lucjan Szelc, którzy do swojego dorobku bramkowego z wcześniejszych sezonów dołożyli kolejne dwie bramki (odpowiednio 34 i 22 trafienia w Lidze Amatorskiej).

Zespół Krosdach przeciwstawił się Guzikówce, jednak i tym razem okazało się to za mało, by pomyśleć o pierwszych punktach. W dobrej formie są Moustafa Gharib i Dawid Kamola, którzy wzięli na siebie zdobywanie bramek. Gdy tylko w zespole Krosdach poprawi się gra obronna, będzie można myśleć o pierwszych punktach w sezonie.

Sezon 2023/24 Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej w liczbach: 

W 15 ligowych pojedynkach zaliczono 144 bramki, co znacznie podniosło  nam średnią do wartości 9,6 gola na jeden mecz.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Przemysław Kamiński (Oldboy Rymanów) zdobywca 10 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Przemysław Kamiński (Oldboy Rymanów) - 6 trafień
Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Oldboy Rymanów - Freedom 18-5

Najwięcej goli w jednym meczu: Oldboy Rymanów - Freedom 18-5 (23 gole)


Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.

W klasyfikacji strzelców wszech czasów prowadzi Jakub Kozner - zdobywca 198 bramek, a pełna klasyfikacja strzelców jest dostępna tutaj.

Trzecia sieria gier Ligi Amatorskiej (kolejki V i VI) odbędzie się w piątek 24 listopada.


Ścisk w czołówce tabeli - cztery zespoły z dziewięcioma punktami
© Copyright 2023
Realizacja: Interkros