Facebook Youtube
Medaliści z minionego sezonu z kompletem punktów

Medaliści z minionego sezonu z kompletem punktów

W piątek 3 listopada rozpoczęto ósmy sezon Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej. Na Profbud Arenie mogliśmy oglądać siedem zespołów (Guzikówka Stara Gwardia przystąpi do rywalizacji o ligowe punkty w drugiej serii gier), które chciały jak najlepiej rozpocząć kampanię 2023/24 wśród amatorów.

Na czele tabeli po dwóch kolejkach bez straty punktów zameldowali się wszyscy medaliści z minionego sezonu.

Obrońca mistrzowskiego tytułu zespół Salonu Łazienek BLU w pierwszym meczu spotkał się z Oldbojami Rymanów i pewnie sięgnął po trzy punkty zwyciężając 12-1. Po cztery bramki w tym pojedynku zdobywali Jakub Kozner i Konrad Słowik. W drugim spotkaniu mistrz podejmował ekipę Krosdach (dawniej Krosoft) i także zainkasował trzy oczka wygrywając 5-1.

Wicemistrzowie z zeszłego sezonu ekipa Mad Dogs zagrała z zespołami Freedom (dawniej Beniaminek P4K Team) zwyciężając 6-1 i zespołem Hydroterm. Po 30 minutach drugi pojedynek zakończył się trzybramkową wygraną ekipy Piotra Górskiego, a sześć zdobytych punktów pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca.

Drużyna Vivaldi Meble po wygranym 10-2 spotkaniu z zespołem Krosdach, musiała wyjść na boisko mocno skoncentrowana, żeby nie stracić punktów w rywalizacji z ekipą Oldboy Rymanów. Zawodnicy z Rymanowa wysoko przegrali pierwszy pojedynek i w drugim meczu starali się przeciwstawić ekipie Waldemar Wojnara. "Meblowi" wygrali 4-1 i z sześcioma oczkami zajmują drugą lokatę.

Krosdach po batalii z "Meblowymi" podejmował ekipę Michała Borowskiego, która po pewnej wygranej starała się podtrzymać dobrą passę. Zespół obrońcy tytułu nie dał sobie wyrwać zwycięstwa spychając drużynę Krzysztofa Janochy na szóste miejsce.

Drużyna Freedom w piątkowy wieczór miała na rozkładzie Hydroterm oraz ekipę "Wściekłych Psów". Obydwa spotkania zakończyły się porażkami, jednak w następnych seriach gier lepsze zgranie między zawodnikami powinno zaprocentować zdobyczą pierwszych punktów.

Z dwóch beniaminków to Hydroterm lepiej zaczął sezon. Wygrana w pierwszej kolejce z ekipą Freedom oraz porażka z zespołem Mad Dogs pozwoliły po dwóch kolejkach zameldować się na czwartym miejscu. Oldboy Rymanów dwukrotnie uległ swoim przeciwnikom, jednak były to pierwsze spotkania tej ekipy na Profbud Arenie i w następny piątek powinniśmy zobaczyć drużynę bardziej pewną swoich piłkarskich umiejętności.

Sezon 2023/24 Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej w liczbach: 

W 7 ligowych pojedynkach zaliczono 57 bramek, co dało nam średnią 8,14 gola na jeden mecz.

W klasyfikacji strzelców prowadzą Kamil Walaszczyk (Vivaldi Meble) i Konrad Słowik (Salon Łazienek BLU) – zdobywcy 5 bramek. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Jakub Kozner i Konrad Słowik (obaj Salon Łazienek BLU) - strzelcy 4 goli.

Wyniki Ligi Amatorskiej można prześledzić tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Salon Łazienek BLU – Oldboy Rymanów 12-1

Najwięcej goli w jednym meczu: Salon Łazienek BLU – Oldboy Rymanów 12-1 (13 goli)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej można odnaleźć tutaj.

W klasyfikacji strzelców wszech czasów prowadzi Jakub Kozner - zdobywca 195 bramek, a pełna klasyfikacja strzelców jest dostępna tutaj.
Medaliści z minionego sezonu z kompletem punktów
© Copyright 2023
Realizacja: Interkros