Facebook Youtube
Liga Halowa wróciła po jedenastu miesiącach

334 dni trwała przerwa w rozgrywkach Vivaldi Krosball Ligi Halowej z powodu zawieszenia sezonu w czasie pandemii. Po 11 miesiącach odmrożono rozgrywki i okazało się, że niemal wszyscy zechcieli po tak długim czasie dokończyć rozpoczętą kampanię.
Duża determinacja Organizatorów, aby dokończyć rozpoczęty projekt, zrozumienie naszych Partnerów, cierpliwość i wyrozumiałość Uczestników to wszystko sprawiło, że pierwszy sezon Ligi Halowej w Krośnie zostanie dokończony.

VIII kolejkę rozegrano w sobotę 27 listopada.

Prawko-Perfect – Krosno Glass S.A. 4-7
Mecz otworzył Bartosz Kielar, który trafił do bramki Tomasza Białego. Do remisu doprowadził Kacper Wywrót. Po chwili ten sam zawodnik minął bramkarza i wyprowadził Krosno Glass na prowadzenie. O wygranej "Hutników" zdecydowała środkowa część meczu, gdzie uzyskali bezpieczne prowadzenie. W końcówce ożywiła się drużyna Prawko-Perfect, która ambitnie starała się odrobić straty. Trzy punkty powędrowały jednak na konto Krosno Glass.

Somgorsi – Kotwica Stara Gwardia 6-8
Zespół Somgorsi rozpoczął od mocnego uderzenia i prowadził już 3-0. Ozdobą spotkania był gol Konrada Słowika z Kotwicy, który uderzył potężnie z ostrego kąta i trafił pod poprzeczkę bramki ekipy Somgorsi. Od tego momentu, aż do stanu 6-6 cały czas utrzymywały się dwie bramki przewagi zespołu Marcina Furtka. W końcówce zdecydowało doświadczenie, które pozwoliło Kotwicy Starej Gwardii wyjść na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyć.

Haczovia Falafel - Valencja 1-4
Haczovia objęła prowadzenie za sprawą Damiana Żołny. Wyrównał Marcin Rymarz, a na minutę przed końcem Łukasz Józefczyk dał prowadzenie Valencji. Po zmianie stron Michał Lorens podwyższył rezultat na 3-1. Damian Żołna obił jeszcze słupek bramki strzeżonej przez Rafała Czapora, a w samej końcówce Łukasz Józefczyk ustalił rezultat na 4-1.

Victoria Dobieszyn i OKS Markiewicza nie stawiły się na spotkanie.
Zespoły WIPMEB oraz KS Jan-kesi otrzymały punkty walkowerem.

IX kolejkę rozegrano dzień później 28 listopada

Prawko-Perfect – KS Jan-kesi 6-4
Spotkanie było wyrównane. Na ataki jednych, odpowiadali drudzy, a do przerwy na tablicy widniał wynik 3-3. W II połowie do 28 min utrzymywał się remis 4-4, ale to w ostatnich dwóch minutach Prawko-Perfect odskoczyło na dwa trafienia i sięgnęło po trzy oczka.

Krosno Glass S.A. - Somgorsi 2-1
Wynik szybko otworzył Kamil Kasperkowicz, a po chwili Alan Staszewski obił słupek bramki zespołu Somgorsi. W 15 min Wiktor Majewski podwyższył wynik dla Krosno Glass. W 24 min Przemysław Zięba zdobył kontaktową bramkę, jednak na więcej nie pozwoliła już defensywa "Hutników".

Valencja – Kotwica Stara Gwardia 5-11
Mecz niezwykle otwarty. Obie drużyny postawiły na atak, czego efektem była spora liczba goli. Kotwica Stara Gwardia objęła trzybramkową przewagę, na co odpowiedział Krzysztof Wójcik, finalizując zespołową akcję Valencji. Zespół Tomasza Kolasińskiego kontrolował grę i dokładał kolejne trafienia. Valencja starała się ambitnie gonić, jednak tym razem nie udało się pokrzyżować szyki przeciwnikowi.

Nafta Splast Jedlicze - WIPMEB 1-4
Na ten mecz czekaliśmy z niecierpliwością. Lider Nafta Splast Jedlicze podejmowała wicelidera ekipę WIPMEB. Już w 2 min Krystian Frączek dał prowadzenie "Meblowym", po czym nastąpiła wymiana ciosów. Składne akcje z obu stron kończyły się na dobrze dysponowanych bramkarzach, a w rolach głównych wystąpili Hubert Niemiec i Damian Bogacz. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym Jakub Stodolak uderzył z woleja, jednak świetnie obronił Bogacz. Dla Nafty próbowali jeszcze Bartosz Klich, Damian Limberger, ale i tym razem golkiper WIPMEB był na posterunku. Po drugiej stronie Niemca próbowali zaskoczyć Frączek, Patryk Krzywda, Kamil Walaszczyk i Paweł Wityński jednak do 14 min wynik się nie zmieniał. Błąd defensywy WIPMEB wykorzystał Limberger i na przerwę oba zespoły schodziły z remisem. W II połowie oglądaliśmy kolejne dobre akcje dwóch czołowych ekip ligi halowej. Jakub Krawczyk mógł wyprowadzić Naftę na prowadzenie, jednak trafił w Bogacza. W 20 min Konrad Wajs ponownie wyprowadził WIPMEB na prowadzenie, a Lech Czaja trafił jeszcze w słupek. W końcówce drużyna WIPMEB szanowała piłkę i po składnych akcjach zdobyła jeszcze dwie bramki. Nafta straciła pozycję lidera, jednak ma ciągle spore szanse na mistrzowski tytuł. Ekipa z Jedlicza ma jeden mecz rozegrany mniej i pojedynki z Haczovią Falafel oraz Kotwicą Starą Gwardią. Drużyna Waldemara Wojnara ma jeszcze na rozkładzie drużynę z Haczowa.

Haczovia Falafel nie stawiła się na niedzielne spotkanie. Victoria Dobieszyn otrzymała trzy punkty walkowerem.

W 45 ligowych pojedynkach padły 343 bramki, co dało nam średnią ze wszystkich meczów 7,62 gola na jeden mecz.

Po dziewięciu kolejkach w klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Krystian Frączek (WIPMEB) - zdobywca 13 goli. Pełną klasyfikację strzelców mogą Państwo odnaleźć tutaj.

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu ligowym: Jakub Krawczyk i Konrad Rymarczyk (obaj Nafta Splast Jedlicze) - zdobywcy 5 goli.

Wyniki Ligi Halowej można prześledzić tutaj.

Najwyższe zwycięstwo: Nafta Splast Jedlicze - OKS Markiewicza 15-2

Najwięcej goli w jednym meczu: Nafta Splast Jedlicze - OKS Markiewicza 15-2 (17 bramek)

Tabelę Vivaldi Krosball Ligi Halowej można odnaleźć tutaj.

Relację z Ligi Open można przeczytać tutaj.